logo

Dijital Sanatlar Akademisine Ulaşın!
Kursumuzu ziyaret etmek için eğitim direktörlerimiz ile iletişime geçin…

İletişim
Telefon: 0555 893 10 00
E-mail: [email protected]
Adres: Beyoğlu / Bakırköy
Çalışma Saatleri: 11:00 – 17:00

 
Dijital Sanatlar Akademisi / Genel  / Nil EKİNCİ – School of Visual Arts / Animation

Nil EKİNCİ – School of Visual Arts / Animation

dsa-nil-ekinci-school-of-visual-arts-animation

Nil EKİNCİ – School of Visual Arts / Animation

Merhaba, adım Nil, 18 yaşındayım, School of Visual Arts’ın animasyon bölümüne kabul edildim, henüz hala liseye gidiyorum.

Yurtdışında okumak hep aklımdaydı zaten, istediğim bölümün de yurtdışında iş alanının ve eğitim imkanının geniş olması beni bu karara itti.

Amerika’da okumaya karar verdim çünkü istediğim bölümün dünyadaki en büyük temsilcilerinden biri, bu bölüme yönelik en iyi eğitimin de orada olacağına inanıyorum.

Portfolyo hazırlarken, hem başvurmak istediğim okulların istediklerini hazırlamaya hem de kendi yaratıcılığımı ortaya koyan ve beni diğer başvuranlardan ayıracak çalışmalar hazırlamaya özen gösterdim.

TAVSİYEM, OKULLARIN İSTEDİKLERİNİ ÇOK İYİ ARAŞTIRMAK, TARİHLERİ VE EVRAK İŞLERİNİ ÇOK İYİ TAKİP ETMEK VE YALNIZCA İSTENİLEN KADAR DEĞİL, EKSTRA BİR ŞEYLER DE EKLEMEK. YALNIZCA TEK ŞEYE ODAKLANMAMALARINI, BİR ÖĞRENCİ VE BİR SANATÇI OLARAK GEREK YARIŞMALARLA GEREK SOSYAL MEDYADAKİ SANAT PAYLAŞIMLARIYLA AKTİF OLMALARINI VE AKADEMİK YÖNLERİNİ DE BOŞLAMAMALARINI TAVSİYE EDERİM, BAŞVURURKEN HER ŞEYİN FAYDASI OLUYOR ÇÜNKÜ.

Kursta aldığım eğitimin hem doğru bir yol çizmemde, hem okulların benden neyi ne şekilde isteyecekleri hakkında daha net bir fikir sahibi olmamda hem de yaptığım çalışmalarda destek almam açısından çok faydası oldu.

California Institute of the Arts , School of Visual Arts, New York Film Academy, Ringling College of Art and Design ve Woodbury University’e başvurdum. California Institute of the Arts ve Ringling College of Art and Design için hala cevap bekliyorum, fakat geri kalanların hepsinden kabul geldi.
nil-ekinci-animasyon-2

PORTFOLYO ÇALIŞMALARIMA GÖZ ATIN 🙂

DİJİTAL SANATLAR  İLE İLGİLİ YAZILARIMIZI İNCELEYİN.

dsa-online-egitimler
DİJİTAL SANAT NEDİR?
dijital-snat-nedir
KONSEPT TASARIM NEDİR?
portfolyo-hazirlik-akademisi
ÜNİVERSİTELERE PORTFOLYO NASIL HAZIRLANIR?

DİJİTAL SANATLAR AKADEMİSİ