logo

Dijital Sanatlar Akademisine Ulaşın!
Kursumuzu ziyaret etmek için eğitim direktörlerimiz ile iletişime geçin…

İletişim
Telefon: 0555 893 10 00
E-mail: [email protected]
Adres: Beyoğlu / Bakırköy
Çalışma Saatleri: 11:00 – 17:00

 
Dijital Sanatlar Akademisi / Genel  / NAZMİ EVCİ – Arts University Bournemouth / Illustration

NAZMİ EVCİ – Arts University Bournemouth / Illustration

dsa-nazmi-evci-university-of-brighton-illustration

Nazmi EVCİ – Arts University Bournemouth / Illustration

Kendimi bildim bileli resim çizen birisiyim. Ancak lise son sınıfa kadar gelecekte çizim üzerine bir şeyler yapmayı planlamıyordum. Lise son sınıfa geldiğimde hayatımda kullanmayacağım şeyleri öğrendiğimiz derslerden(matematik), bıktığımdan çizimi bir kaçış yolu olarak belirledim ve hedefim oldu.

Küçüklüğümden beri hayalim yurt dışı da okumaktır. İnternetten yurt dışında sanat okulu okumak için gerekenleri araştırdım. Ve portfolyo gerektiğini öğrendim. Buna yönelik araştırmalarım sonucunda karşıma Portfolyo Hazırlık Akademisi çıktı. Biraz daha detaylı bilgi almak için kursta Zafer hoca ile görüştük ve kursa kayıt oldum. Kursun bir buçuk, iki ayı temel teknikleri öğrenme üzerineydi. Tabi bu kursun sıkıcı sayılabilecek dönemi. 2 ay sonunda portfolyo sınıfına geçince asıl yapmak istediğiniz şeyleri yapmaya başlıyorsunuz.

Şimdide Arts Unıversity Bournemounth'a İllüstrasyon bölümü okumak üzere İngiltere'ye gidiyorum. Bu başarımda her her bir hocamın çok büyük bir payı var.

Kursa başlamadan önce hiç renkli çalışma yapmazdım. Dolayısıyla boyalar hakkında pek bilgim yoktu. 6-7 aylık çalışma sonrası hocaların yardımı ile bir çok boya hakkında bilgi sahibi oldum ve kullanabiliyor hale geldim. Kafamda ki en büyük sorulardan biri de Grafik tasarım mı? İllüstrasyon bölümü müydü? Yine hocalarımızın yardımıyla iki bölüm arasında ki farkları öğrendim. Ve hangisinin bana daha uygun olacağını ve hangisini daha severek yapacağıma karar verdim.

Sanat ve Tasarım bölümleriyle ilgilenen arkadaşlara tavsiyem en 2 ya da 3 yıl önceden eğitime başlamaları.
nazmi-evci-13-400x400

PORTFOLYO ÇALIŞMALARIMA GÖZ ATIN 🙂

DİJİTAL SANATLAR  İLE İLGİLİ YAZILARIMIZI İNCELEYİN.

dsa-online-egitimler
DİJİTAL SANAT NEDİR?
dijital-snat-nedir
KONSEPT TASARIM NEDİR?
portfolyo-hazirlik-akademisi
ÜNİVERSİTELERE PORTFOLYO NASIL HAZIRLANIR?

DİJİTAL SANATLAR AKADEMİSİ